882 069 318

biuro@schpabianice.pl

ul. Bagatela 12, Pabianice

Na żywo niedziela 11:00

Weź udział w kursie Alpha!

Czym właściwie jest Alpha?
Alpha to cykl dziesięciu spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i niewywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia, a także spróbować odpowiedzieć na pytanie „Czy jest w życiu coś więcej?”. Można też po prostu coś zjeść, poznać nowych ludzi, spędzić wieczór w ciekawy sposób…

Zobacz wypowiedź jednego z uczestników kursu Alpha.

Kiedy zaczyna się kurs?
Kurs rozpocznie się spotkaniem „zerowym” w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 18:30 w Księgarni Mikołajewscy, ul. Łaska 76. Na tym spotkaniu zainteresowani będą mogli się podjąć dezycję czy chcą wziąć udział w kursie i ewentualnie zapisać się.

Alpha – dla kogo? Kto może wziąć udział?
Na Alphę zaproszony jest każdy, niezależnie od wieku, płci, wyznania czy poglądów. I choć kurs ten przede wszystkim skierowany jest do ludzi, którzy nie mają za wiele wspólnego z Bogiem czy Kościołem, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest to również odpowiednie miejsce dla chrześcijan, pragnących odświeżyć podstawy swojej wiary. Sprawia to, że wśród uczestników panuje zazwyczaj duża różnorodność, sprzyjająca ciekawym dyskusjom, które niejednokrotnie poszerzają horyzonty i dają nowe spojrzenie na z pozoru zwyczajne sprawy. Choć Alpha ma na celu zbliżyć uczestników do Boga, to nie rozmawia się tu tylko o Bogu. Każdy ma prawo zadać nurtujące go pytanie, niezależnie jakie by ono nie było. Oczywiście nikt nie jest zobowiązany do zabierania głosu, można po prostu przyjść i wysłuchać innych.

Jaką formułę ma spotkanie?
Spotkania odbywają się co tydzień. Każde z nich trwa od godziny 18:30 do około 21. Sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych uczestników w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na rozmowę, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami w obrębie własnej, małej grupy dyskusyjnej. W środku kursu przewidziany jest również wyjazd weekendowy z konferencjami dotyczącymi Ducha Świętego.

O czym są wykłady?
Każde spotkanie porusza inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach. Lista tematów:

 • Czy jest w życiu coś więcej?
 • Kim jest Jezus?
 • Dlaczego Jezus umarł?
 • Skąd mieć pewność swojej wiary?
 • Dlaczego i jak się modlić?
 • Dlaczego i jak czytać Biblię?
 • W jaki sposób Bóg nas prowadzi?
 • Dlaczego i jak mówić innym o Jezusie?
 • Kim jest Duch Święty? Co czyni Duch Święty?
 • Jak zostać napełnionym Duchem Świętym?
 • Jak najpełniej przeżyć życie?
 • Jak przeciwstawić się złu?
 • Czy Bóg dzisiaj uzdrawia?
 • A co z kościołem?

Ile to kosztuje?
Uczestnictwo w Alpha jest całkowicie bezpłatne.

A co jeśli rozpocznę i nie będę chciał kontynuować?
Zależy nam na tym, aby każdy uczestnik czuł się dobrze podczas spotkań kursu Alpha. Jeżeli w trakcie jego trwania stwierdzisz, że Alpha nie jest miejscem dla Ciebie, nie musisz czuć się zobligowany do ukończenia kursu.

Ważne informacje:

 • Kurs rozpocznie się w poniedziałek 27 stycznia o godzinie 18:30 w Księgarni Mikołajewscy, ul. Łaska 76.
 • Na Kurs Alpha przyjmowane są zapisy i nie można dołączyć w trakcie trwania kursu.
 • Aby wziąć udział w najbliższej edycji Alpha, należy wysłać zgłoszenie (patrz poniższa czerwona ramka). Liczba miejsc jest ograniczona.
 • Uczestnictwo nie jest związane z żadnymi opłatami. Jeżeli ktoś ma ochotę, może partycypować w finansowaniu posiłków.

Miejsce gdzie będzie odbywał się kurs Alpha:

Wszyscy chętni do uczestnictwa w kursie proszeni są o wcześniejsze zapisy wypełniają poniższy formularz lub dzwoniąc na nr: 606 428 567.

  Rejestracja Uczestników kursu Alpha 2020
  Rozpoczęcie: 27 stycznia 2020, godzina 18:30


  Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informuję, iż:
  - administratorem Pani/Pana danych osobowych jest KCh Społeczność Chrześcijańska w Pabianicach z siedzibą przy ul. Bagatela 12, 95-200 Pabianice.
  - Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą wyłącznie w celu umożliwienia wzięcia udziału w Alpha na podstawie Art. 6 ust. 1 lit a oraz lit b, lit. f (w ramach prawnie usprawiedliwionego interesu administratora jakim jest marketing bezpośredni) ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.
  - odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą podmioty uczestniczące w organizacji Alpha
  Pani/Pana dane osobowe przechowywane do momentu zakończeni kursu lub do momentu cofnięcia zgody
  - posiada Pani/Pan prawo do żądania od administratora dostępu do danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych
  ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego
  - podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednakże odmowa podania danych może skutkować odmową udziału w Alpha

  Zgodnie z art.6 ust.1 lit. a ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016):

  Przesłane dane posłużą wyłącznie do zapisów na najbliższą edycję kursu Alpha i nie będą wykorzystywane w przyszłości.